Zwycięskie mecze kontrolne z R8 Basket Kraków

W miniony weekend koszykarze Miasta Szkła Krosno rozegrali w krośnieńskiej hali dwa mecze kontrolne bez udziału publiczności z beniaminkiem 1 ligi PZKosz - zespołem R8 Basket Kraków.

Zespół pod wodzą Rafała Knapa mimo iż dopiero w zeszłym sezonie wywalczył awans na zaplecze PLK, ma w swoim składzie wielu bardzo doświadczonych koszykarzy. Co ciekawe trzon zespołu tworzy aż pięciu byłych zawodników Miasta Szkła Krosno. Do Patyka Pełki, Michała Barana, Marcina Malczyka  i Wojciecha Pisarczyka w obecnym sezonie dołączył Jakub Dłuski, który jeszcze w zeszłym sezonie walczył w Biało-Zielonych barwach na pakietach PLK.

W sobotni sparing lepiej weszli goście, wgrywając pierwszą kwartę 29:23. Podrażnieni Krośnianie, po krótkiej przerwie, wyszli na parkiet bardziej zmotywowani. Uwagi sztabu trenerskiego dotyczyły szczególnie gry defensywnej. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Dzięki większej agresji w obronie i szybszej grze w ataku podopieczni Michała Barana szybko odrobili straty schodząc na przerwę  z 16 punktową przewagą (56:38). Po zmianie stron nasi koszykarze kontynuowali natarcie powiększając przewagę nad rywalem. Po 30 minutach gry Szklany Team prowadził już 81:51. Ostatecznie pierwsza gra kontrolna naszego zespołu zakończyła się zwycięstwem 101:70.

W sobotnim starciu zabrakło na parkiecie kapitana Miasta Szkła Krosno – Dariusza Oczkowicza, który w trakcie treningów nabawił się drobnego urazu.

Miasto Szkła Krosno – R8 Basket Kraków 101:70 (23:29, 33:9, 25:13, 20:19)

Miasto Szkła Krosno: Pinkston 24 (7zb.), Wallace 18 (5zb.), Mustapić 14, Jakóbczyk 12, Sroka 10, Gaddefors 9, Hajrić 6, Grochowski 4 (9 as.), Lejasmeiers 4.

R8 Basket: Hlebowicki 19 (8 zb.), Dłuski 11, J. Załucki 9, Pisarczyk 6, Baran 6, Pełka 5, Malczyk 3, A. Załucki 3, Sasnal 3, Stalicki 3, Kwiatkowski 2.

W niedzielnym rewanżu zespół z Krakowa nie miał zamiaru być chłopcem do bicia. Od pierwszych minut Krakowianie grali jak równy z równym  z ekstraligowym rywalem. Na parkiecie szczególnie wyróżniał się Patryk Pełka, który większość punktów zdobył właśnie na początku starcia. Pod koszem, jak lew walczył inny były gracz naszego zespołu -  Jakub Dłuski.  Główną bolączką podopiecznych Michała Barana  w niedzielnym meczu była skuteczność  z linii 6,75. W tym elemencie koszykarskiego rzemiosła przeważali goście, którzy przez 3 kwarty utrzymywali kilku punktową stratę. Dopiero w ostatniej odsłonie Krośnianie zbudowali większą przewagę (91:73). W ostatniej minucie nasi koszykarze nie ustrzegli się jednak kilku błędów co skrzętnie wykorzystał Aleksander Załucki celnie przymierzając najpierw z dystansu, a następnie spod samego kosza ustalił wynik meczu na 91:78.

Miasto Szkła Krosno – R8 Basket Kraków 91:78 (27:23, 19:20, 20:17, 25:18)

Miasto Szkła Krosno : Mustapić 16, Sroka 16, Wallace 14, Pinkston 13, Hajrić 10, Grochowski 7, Gaddefors 7, Lejasmeiers 5, Oczkowicz 3.

R8 Basket: Pisarczyk 16, Pełka 15, Stalicki 9, J. Załucki 8, A. Załucki 8, Malczyk 8, Dłuski 5 ( 11 zb.), Baran 4 (7 as.), Hlebowicki 3, Sasnal 2.

Kolejne mecze kontrolne już  1-2 września w Lesznie podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.