Wygrywamy turniej w Lesznie

W dniach 1-2 września nasza drużyna uczestniczyła w III Turnieju o Puchar Prezydenta Leszna.

W piątek podopieczni Michała Barana zmierzyli się z zespołem gospodarzy - Jamalex Polonia 1912 Leszno. Nasz zespół kontrolował spotkanie od pierwszego gwizdka do samego spotkania. Niestety mimo 16 punktowego prowadzenia (36:52) na początku III kwarty, nasz zespół  grał  ospale i nieregularnie, często popełniał błędy ( 16 strat w całym spotkaniu). Niewątpliwie na dyspozycję Biało-Zielonych miała wpływ daleka i męcząca podróż do Leszna ( ponad 550km). Ostateczni pierwsy mecz turnieju zakończył się zwycięstwem Szklanego Teamu 81:72.

Jamalex Polonia 1912 – Miasto Szkła Krosno 72:81 (22:26, 14:24, 14:11.22:20)

Punkty dla Miasta Szkła Krosno: Najwięcej pkt: Pinkston 18, Gaddefors 15, Oczkowicz 12, Hajrić, Mustapić i Wallace po 7, Grochowski i Lejasmeiers po 5, Sroka 4, Jakóbczyk 1.

W meczu finałowym zmierzyliśmy się z drużyną GTK Gliwice, która od zbliżającego się sezonu  będzie występować PLK.  W pierwszej odsłonie pojedynku obie drużyny nie potrafiły wypracować przewagi a wynik oscylował w okolicy remisu. Dzięki serii 12:0 na przełomie 1 i 2 kwarty podopieczni Michała Barana wygrali druga odsłonę 9 punktami (35:26). Po zmianie stron, Biało-Zieloni nadal skrupulatnie powiększali przewagę nad rywalem by na koniec 3 kwarty prowadzić już 15 punktami. Najwyższe prowadzenie Biało-Zielonych  nad rywalem sięgnęło 19 punktów niestety  w ostatnich 5 minutach meczu do głosu doszli gliwiczanie zmniejszając rozmiary porażki do 9 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Miasta Szkła Krosno 70:61.

GTK Gliwice - Miasto Szkła Krosno 61:70 (16:15, 10:20, 14:18, 21:16)

Punkty dla Miasto Szkła Krosno: Pinkston 17, Wallace 10, Mustapić 9, Gaddefors 8, Jakóbczyk 8, Hajrić 6, Sroka 5, Lejasmeiers 4, Oczkowicz 3.