Biało-Zieloni poza podium w turnieju

Nieudany występ koszykarzy Miasta Szkła Krosno podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Szkła Krosno.

Nasza drużyna przegrała oba mecze turniejowe mimo, że do przerwy w obu spotkaniach prowadziła. W sobotnim pojedynku z MKS-Dąbrowa Górnicza do przerwy podopieczni Michała Barana prowadzili 35:31. Przegrane dwie kolejne kwarty 15:23 i 16:23 skutkowały porażką w całym meczu 66:77. W meczu o III miejsce  nasz zespół spotkał się z drużyną Rosy Radom, która w sobotę uległa  beniaminkowi GTK Gliwice 89:93. Należy wspomnieć, że podopieczni Wojciecha Kamińskiego wystąpili w turnieju bez trzech podstawowych zawodników, którzy występowali w Mistrzostwach Europy.  Do przerwy Szklany Team prowadził z Rosą 10 punktami . Niestety po zmianie stron Biało – Zieloni popełnili kilka strat w ataku, Devante Wallace zapisał na swoim koncie nieudany wsad po którym, grająca krótką ławką zawodników Rosa, zaczęła odrabiać straty. Głownie dzięki rewelacyjnej skuteczności Kevina Puntera i asystom Szymkiewicza goście odrobili straty doprowadzając do remisu 57:57. Dobrą grę Radomianie kontynuowali w czwartej kwarcie dzięki temu to oni cieszyli się z III miejsca w turnieju.

Turniej pokazał nasze słabe strony i elementy w grze naszego zespołu nad którymi musimy popracować. Drużyna w sezonie 2017/2018 jest praktycznie zbudowana od nowa a nasi koszykarze potrzebują czasu aby wszystko zaczęło funkcjonować prawidłowo. Kolejne mecze sparingowe rozegramy już w najbliższy weekend w Przemyślu w ramach Mistrzostw Podkarpacia. Niestety w/w turnieju, poza naszym zespołem, nie wystąpi żadna drużyna z Polskiej Ligi Koszykówki.