W jak WYGRANA!

Koszykarze Miasta Szkła Krosno pokonali Kociewskie Diabły w Starogardzie Gdańskim 64:72.

Przez cztery kwarty podopieczni Michała Barana toczyli wyrównany pojedynek z Farmaceutami. Gdy, któraś z drużyn wychodziła na prowadzenie przeciwnik błyskawicznie odrabiał straty. Po 20 minutach walki na tablicy wyników wyświetlał się  remis po 34. Po zmianie stron sytuacja na parkiecie nie zmieniła się. Na niespełna 4 minuty do końca 3 kwarty po celnych rzutach Thomasa Davisa i Jakuba Schenka gospodarze odskoczyli Biało-Zielonym na 7 punktów (49:42). Radość miejscowych kibiców nie trwała jednak długo. Po celnych rzutach Antona Gaddeforsa i JayVoughna Pinkstona  Krośnianie zbliżyli się do gospodarzy na 1 oczko a po celnym rzucie za „3” Grzegorza Grochowskiego odzyskali prowadzenie. Ostatecznie 3 kwarta zakończyła się  prowadzenie naszego zespołu 51:54. Ostatnie 10 minut pojedynku rozpoczął celnym rzutem Seid Hajrić powiększając przewagę Biało-Zielonych do 5 punktów. Szybko odpowiedział celnym rzutem z wyskoku Marcin Flieger. W kolejnych minutach pojedynku sprawy w swoje ręce wziął Marcin Sroka. Po jego 6 punktach z rzędu Miasto Szkła Krosno odskoczyło na 9 punktów(62:53) i już nie pozwoliło odebrać sobie zwycięstwa.

Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 64:72 (20:19, 14:15, 17:20, 13:18)

Punkty dla Miasta Szkła: Jayvaughn Pinkston 14, Marcin Sroka 11, Davis Lejasmeiers 10, Grzegorz Grochowski 8, Anton Gaddefors 6, Jakov Mustapić 6, Peter Alexis 5, Seid Hajrić 4, Krzysztof Jakóbczyk 4, Dariusz Oczkowicz 2