Kierunek Koszalin

 

 

 

Kolejnym rywalem Biało – Zielonych Akademicy z Koszalina.

Po niespodziance jaka sprawili koszykarze Miasta Szkła Krosno pokonując rewelację obecnych rozgrywek PLK -  zespół Polpharmy  64:72, naszych zawodników czeka kolejny jeszcze dłuższy wyjazd. Kolejne cel podróży Biało-Zielonych to Koszalina gdzie nasz zespół zmierzy się z zespołem AZS-u. Mamy przed sobą ponad 760km, to jeden z najdalej oddalonych rywali w rozgrywkach PLK.

Drużyna z Koszalina została zbudowana praktycznie na nowo. Z poprzedniego sezonu pozostał jedynie Igor Wadowski. Po rozegraniu siedmiu pojedynków Koszalinianie maja na swoim koncie jedno zwycięstwo i sześć porażek.

Na wskutek słabych wyników sportowych we wtorek (14 listopada) z posadą trenera pożegnał się dotychczasowy coach – Dariusz Szczubiał. Podczas dwóch następnych meczów AZS-u w tym z nasza drużyną obowiązki pierwszego trenera przejmie asystent - Wojciech Zeidler.

Czołowymi postaciami drużyny Akademików są skrzydłowi Damian Jaszke (12,6 pkt) i Kacper Młynarski (9,6 pkt),  rozgrywający Diante Baldwin (10,3 pkt, 4,7 asysty) i Modestas Kumpys(9,9 pkt) oraz była gwiazda PLK i AZS-u Qyntel Woods (10,4 pkt). 36 letni amerykański skrzydłowy po kilku latach wrócił do Koszalina.  Mimo wieku to bardzo nieprzewidywalny zawodnik z świetnym rzutem z dystansu, co udowodnił m.in. w jedynym wygranym meczu z Treflem Sopot . Nasi obrońcy powinni także zwrócić uwagę na doświadczonego  rzucającego Jakuba Dłoniaka, który w sezonie 2017/2018 rzuca średnio  9,3 punktów w meczu.

Po zwycięstwie nad wyżej notowaną Polpharmą morale wśród naszych koszykarzy znacznie wzrosło. Trzeba podtrzymać zwycięską  passę i wykorzystać zawirowania w drużynie naszego przeciwnika, który jest w naszym zasięgu. Mimo dalekiej podróży podopieczni  Michała Barana musza w pełni skoncentrowani  wyjść na parkiet  i tak jak w Starogardzie Gdańskim mocną obroną zmusić gospodarzy do błędów.

Pojedynek Biało-Zielonych będzie można obejrzeć na dużym ekranie w Klubie K-15. Zapraszamy do wspólnego Kibicowania naszej drużynie. Jesteście naszym szóstym zawodnikiem !

Mecz w Koszalinie już w sobotę 18 listopada o godzinie 18:00.

 • icon Najbliższy mecz
 • icon Ostatni mecz
2018-10-19, godz.: 18:30

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
-:-
Miasto Szkła Krosno
2018-10-14, godz.: 12:35

Miasto Szkła Krosno
73:87
TBV Start Lublin

 
 
 •  
 •  
 •  
   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
   
 •  
   
 •  
 •  
   
 •  
   
   
 •  
 •  

Tabela ligowa 2018/2019

Poz. Drużyna Mecz Pkt.

Dane adresowe:

ul. Bursaki 29
38-400 Krosno

tel: +48 730-233-133
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
web site: http://basketkrosno.pl

Hala sportowa:

Hala widowiskowo-sportowa MOSiR w Krośnie
ul. Bursaki 29
tel/fax (013) 436 80 03
web site: http://www.mosirkrosno.pl

Realizacja strony: