Wilki twardsze od Szkła

Po kolejnym emocjonującym meczu, koszykarze Miasta Szkła Krosno ulegli zespołowi King Szczecin 101:96.

Już pierwsza kwarta,  wygrana przez gospodarzy 31:29, zapowiadała wyrównany i ofensywny pojedynek. Obie drużyny trafiały niemal wszystko zza łuku (King 67 procent, Miasto Szkła 80 procent). W drugiej kwarcie inicjatywę przejęli podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa, którzy w pewnym momencie prowadzili już 14 punktami (54:40). Celny rzut za „3” Marcina Sroki oraz wykorzystane rzuty osobiste zmniejszyły straty  naszego zespołu do 9 pkt.

Wynik trzeciej kwarty otworzył celna „3” Paweł Kikowski. Jednak to Krośnianie zanotowali serię 17:2 i po rzucie Pitera Alexisa  wyszli na pierwszy prowadzenie w poniedziałkowym spotkaniu. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze otrząsnęli się ponownie odzyskując prowadzenie. Ostatecznie po 30 minutach gry zespół King Szczecin prowadził tylko 73:70. Podopieczni Kamila Piechuckiego wyszli na ostatnie 10 minut meczu mocno zmobilizowani czego efektem było ponowne odzyskanie prowadzenia po rzucie Marcina Skroki z linii 6,75. Kolejne 2 punkty dołożył Jakov Mustapić i było 81:67 dla Krośnian. Niestety grający praktycznie 7 zawodnikami Biało-Zieloni mieli problemy z utrzymaniem regularności w grze. Do ataku ruszył Kikowski, zdobywająć 8 punktów z rzędu. Trójkę dołożył też Jogela a po rzucie Łuaksza DIduszki gospodarze odskoczyli  na 10 punktów ( 93:83). I tym razem nasz zespół nie dał za wygraną. Dzięki skutecznej grze duetu Mustapić Jakóbczyk Biało-Zieloni wrócili do gry, tracąc do Wilków tylko jedno oczko (97:96). Na 11 sekund do końca meczu przy stanie 99:96 dla gospodarzy Szklany Team miał akcje i rzut na dogrywkę. Niestety rzut Krzysztofa Jakóbczyka nie trafił celu. Martynas Paliukenas zdołał jeszcze przechwycić złe podanie gości  kończąc mecz wsadem.

Koszykarze Miasta Szkła Krosno ulegli King Szczecin 101:96. Najskuteczniejszym zawodnikiem Biało- Zielonych był Jakov Mustapić  – 26 pkt oraz Krzysztof Jakóbczyk 18pkt. Najwięcej punktów dla Kina zdobył Paweł Kikowski -21.

King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 101:96 (31:29, 23:16, 19:25, 28:26)

Punkty dla Miasta Szkła: Jakov Mustapić 26, Krzysztof Jakóbczyk 18, Peter Alexis 13 (5 zb.), Grzegorz Grochowski  11 (8 as.), Marcin Sroka 10, Davis Lejasmeiers 9, JayVaughn Pinkston 9 (7 zb.), Damian Pogoda 0, Dariusz Oczkowicz 0.