W środowy wieczór koszykarze Miasto Szkła Krosno  odnieśli czwarte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach na zapleczu EBL.

Podopieczni Marcina Radomskiego, dzięki solidnej defensywie, pewnie pokonali zespół Timeout Polonia 1912 Leszno 78:71. Mimo prowadzenia przez niemalże 39 minut w meczu, Biało – Zieloni, po raz kolejny, zafundowali swoim kibicom dawkę emocji w końcówce spotkania. Kilkukrotnie przewaga gospodarzy sięgała kilkunastu punktów, niestety Szklany Team nie potrafił pójść za ciosem i na tyle powiększyć przewagi aby podciąć skrzydła rywalowi. Polonia nie dawała za wygraną i na niespełna 3 minuty przed końcem trzeciej kwarty zniwelowała straty do 2 punktów. Krośnianie szybko zareagowali czego efektem była 8 punktowa zaliczka przez ostatnią odsłoną pojedynku. Ponownie podopieczni Radosława Hyżego dali znać o sobie na 4 minuty przed  końcowym gwizdkiem.  Po celnym rzucie za „3” Huberta Pabiana krośnieńska publiczność zamilkła. Leszczynianie ponownie byli blisko wyrównania (66:65). Gospodarze odpowiedzieli trójka Krzysztofa Spały a pół minuty później kolejny rzut  z obwodu trafił kapitan Biało-Zielonych. Goście odpowiedzieli tylko dwoma rzutami osobistymi. Ostatecznie koszykarze z szklanego grodu pokonali rywala 78:71.

Liderami krośnieńskiego zespołu byli: Marcin Dymała - 19 punktów, Alan Czujkowski - 18 punktów i osiem zbiórek oraz Dariusz Oczkowicz, który zdobył 15, 6 zbiórek oraz 4 asysty.

Miasto Szkła Krosno - Timeout Polonia 1912 Leszno 78:71 (27:16, 15:17, 17:18, 19:20)

Punkty dla Miasto Szkła: Dymała 19, Czujkowski 18, Oczkowicz 15, Żmudzki 8, Spała 7, Ciesielski 5, Śpica 5, Sadło 1.