Koszykarze Miasta Szkła Krosno bardzo chcieli zrewanżować się Opolanom za porażkę w meczu inauguracyjnym w Krośnie.

Wszystko szło po myśli Krośnian, którzy od pierwszej sekundy narzucili gospodarzom swój styl gry. Jednak cały mecz Biało-Zieloni grali falami. Na początku kwarty nasi zawodnicy  zdobywali przewagę nad drużyną gospodarzy by w końcówce ją tracić. Sytuacja powtarzała się w każdej kwarcie. Na niespełna 3 minuty przed końcową syreną, Szklany Team ponownie prowadził 83:73 i ponownie nie potrafił utrzymać przewagi. Gospodarze, za sprawą celnego rzutu Adama Kaczmarzyka, w ostatniej sekundzie mecz doprowadzili do remisu 85:85.

W doliczonym czasie gry tym razem inicjatywa była po stronie Opolan, którzy za sprawą wspomnianego Adama Kaczmarzyka wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca niedzielnego pojedynku.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 104:101 (16:25, 22:22, 25:16, 22:22, d 19:16)

Punkty dla MSK: Dymała 36, Czujkowski 25, Żmudzki 10, Ciesielski 9, Spała 8, Śpica 7, Oczkowicz 4, Kasiński 2.