Zła passa koszykarzy Miasta Szkła Krosno trwa nadal. Z rozegranych w nowym roku 7 pojedynków aż w 6 nasz zespół musiał uznać wyższość przeciwnika.

Mecz w Lesznie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze prowadząc po 6 minutach gry aż 17:4. Podopieczni Marcina Radomskiego rozpoczęli pogoń co w dużej części się udało. Po pierwszych 10 minutach koszykarze z Leszna prowadzili już tylko 3 punktami ( 23:20). W drugiej kwarcie ponownie do głosy doszli podopieczni Radosława Hyżego powiększając prowadzenie do 13 punktów. Po zmianie stron Biało-Zieloni zaczęli mozolnie odrabiać straty. Wygrana 20:16 trzecia kwarta nieznacznie zmniejszyła stratę do gospodarzy. W ostatnich 10 minutach spotkania nasz zespół z minuty na minutę zbliżał się do przeciwnika. Na 7 i pół minuty do końcowej syreny, po celnym rzucie z wyskoku Juliana Jasińskiego, Biało-Zieloni zbliżyli się do Polonii na 2 punkty (67:65). Najpierw za „3” przymierzył Sączewski a następnie Chanas z wyskoku za 2 i leszczynianie ponownie odskoczyli na 7 punktów. Krośnianie nie poddawali się, środkowy Maciej Żmudzki po faulu Milczyńskiego, trafił oba rzuty wolne doprowadzając do stany 72:71. Nasz zespół miał szansę na zmianę prowadzenia po przechwycie Dariusza Oczkowicza. Niestety rzut kapitana nie znalazł drogi do kosza. Trójkę w odpowiedzi trafił Hubert Pabian, który wykorzystał też trzy z czterech rzutów wolnych i było po meczu. Timeout Polonia 1912 Leszno pokonała Miasto Szkła Krosno 79:71.

Timeout Polonia 1912 Leszno - Miasto Szkła Krosno 79:71 (23:20, 26:16, 16:20, 14:15)

Punkty dla Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 14, Żmudzki 11, Śpica 10, Dymała 9, Ciesielski 7, Czujkowski 7, Jasiński 6, Ratajczak 4, Spała 3.