Po trzech porażkach z rzędu podopieczni Marcina Radomskiego przerwali złą passę i na własnym parkiecie pewnie pokonali zespół Górnika Trans.eu Wałbrzych 94:78.

Niedzielny pojedynek rozpoczął się  mocną defensywą z obu stron. Krośnianie po dwóch lay-upach i rzucie osobistym Damiana Ciesielskiego prowadziło 5:0. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Biało-Zielonych 18:12. Druga odsłona meczu była już bardziej ofensywna a nasz zespół kontrolował przebieg spotkania, systematycznie powiększając prowadzenie. Tuż przed syreną oznaczającą półmetek meczu akcję 2+1 zaliczył Alan Czujkowski i na tablicy wyników był wynik 46:34.

Po zmianie stron celownik podopiecznych Łukasza Grudniewskiego mocno się rozregulował co skrzętnie wykorzystał nasz zespół uzyskując po udanej akcji 2+1 Marcina Dymały, najwyższe prowadzenie w meczu 64:42. Ostatecznie trzecia kwarta meczu zakończyła się 22 punktowym prowadzeniem Szklanego Teamu 66:44. Ostatnie 10 minut nic nie zmieniło. Drużyna gości próbowała jeszcze odrobić straty i na minutę do końcowego gwizdka częściowo się to im udało (90:76) ale udane akcje Juliana Jasińskiego i wsad Alana Czujkowskiego rozwiały wszelkie wątpliwości.

Miasto Szkła Krosno pewnie pokonało zespół Górnika Trans.eu Wałbrzych 94:78. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był Alan Czujkowski – 22 punkty. Aż 5 koszykarzy zdobyło dwucyfrową ilość punktów. Biało-Zieloni trafili 31/39 prób za dwa punkty. Do tego byli zdecydowanie lepsi w zbiórkach (38:22) i asystach (22:12).

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:78 (18:12, 28:22, 20:10, 28:34)

Punkty dla Miasta Szkła Krosno: Czujkowski 22 (5 zb.), Ciesielski 15, Śpica 14 (5 zb., 4 as.), Dymała 13 (6 zb., 5 as.), Jasiński 10, Oczkowicz 9, Spała 7 (6 as.), Żmudzki 4 (7 zb.).