W sobotnim pojedynku 27. kolejki rozgrywek Suzuki 1 Liga Mężczyzn krośnieńscy koszykarze pokonali w Kołobrzegu zespół Energa Kotwica Kołobrzeg 80:75.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 37:35 dla gospodarzy. Po zmianie stron podopieczni Rafała Franka zaczęli od serii 11:0 powiększając prowadzenie do 13 punktów (48:35). Biało-zieloni nie poddali się i przez kolejne 5 minut to oni górowali nad przeciwnikiem notując run 13:0. Przy stanie 48:48 walka zaczęła się na nowo. Po 30 minutach ponownie lepsi byli gospodarze prowadząc 55:51. Ostatnia kwarta zaczęła się od wyrównanej walki i wyniku w granicy remisu. Na 5 minut przed końcową syreną celną trójką Mateusz Szczypiński dał sygnał do ataku. Po przechwycie Alana Czujkowskiego i celnym rzucie Macieja Żmudzkiego, Krośnianie powiększyli prowadzenie (63:68). Biało -Zieloni uzyskali nawet dziewięć punktów przewagi ale gospodarze nie dawali za wygraną. Ostatecznie Krośnianie sięgnęli po 5 zwycięstwo z rządu pokonując Energa Kotwice Kołobrzeg 80:75.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Miasto Szkła Krosno 75:80 (16:18, 21:17, 18:16, 20:29)

Punkty dla Miasta Szkła Krosno: Czujkowski 22, Szczypiński 21, Konopatzki 9, Ciesielski 8, Krzywdziński 8, Ciechociński 5, Żmudzki 4, Oczkowicz 3.