Połowicznym sukcesem koszykarze Miasto Szkła Krosno zakończyli turniej przedsezonowy w Tychach W piątkowym meczu pewnie pokonali gospodarzy, zespół GKS Tychy 96:82 (23:19, 19:23, 17:20, 37:20).

W sobotni pojedynku finałowy  zmierzyli się z drużyną Weegree AZS Politechnika Opolska , która pokonała WKK Wrocław 85:68.  W pierwszej połowie podopieczni Marcina Gryglewicza wypracowali sobie przewagę schodząc na przerwę z zapasem 9 punktów. Po zmianie stron Biało – Zieloni zaczęli odrabiać straty i po 2 minutach gry w czwartej kwarcie doprowadzili do remisu. Na 3 minuty do końca spotkania finałowego na tablicy ponownie był wynik remisowy 82:82. Więcej wyrachowania i zimnej krwi zachowali w końcówce meczu  zawodnicy z Opola i to oni zwyciężyli  w meczu i całym turniej. Biorąc pod uwagę etap przygotowań naszych koszykarzy, którzy rozpoczęli o ponad tydzień później zgrupowanie od swoich rywali, gra i wynik w tyskim turnieju były na zadowalającym poziomie.

Weegree AZS Politechnika Opolska : Miasto Szkła Krosno 92:86 (26:20, 23:20, 24:22, 19:24)

Punkty dla MSK: Janik 23, Vaulet 15, Zaguła 10, Sobiech 9, Dawdo 9, Jasiński 7,  Śpica 5, Rompa 4, Oczkowicz 2 , Ciesielski 2.

Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 96:82 (23:19, 19:23, 17:20, 37:20)

Punkty dla MSK: Zaguła 19, Janik 17, Vaulet 14, Jasiński 13, Dawdo 13, Sobiech 8, Rompa 6, Ciesielski 4, Spica 2.

Kolejny mecz sparingowy koszykarze  Radosława Soji rozegrają w ramach turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w dniach 10-12 września na hali sportowej przy SP nr 15 ( Guzikowa).