W drugiej kolejce rozgrywek Suzuki 1 Liga Mężczyzn, podopieczni Radosława Soji pokonali na własnym parkiecie Znicz Basket Pruszków 79:70.

Zwycięstwo koszykarzom Szklanego Teamu nie przyszło łatwo. Osłabieni brakiem lidera – Romana Janika gospodarze, przez pierwszą połowę toczyli wyrównaną walkę z podopiecznymi Michała Spychały. Na dwie sekundy przed końcem drugiej kwarty piłka była w posiadaniu Biało-zielonych . Niestety stratę popełnił Paweł Śpica i na niespełna 2 sekundy na rozegranie akcji przypadły drużynie gości. Mimo asysty obrońcy Adrian Suliński dokonał rzeczy prawie niemożliwej i z ponad połowy oddał rzut w kierunku kosza. Ku uciesze ławki rezerwowych Znicza piłka trafiła do kosza. Dzięki temu rzutowi przyjezdni wyrównali i na przerwę schodzili remisując z drużyną Miasta Szkła Krosno.

Po zmianie stron do mocnego ataku przystąpili gospodarze i po 4 minutach gry prowadzili już 9 punktami (50:41) a po celnym lay-upie Tomasza Krzywdziańskiego nawet 55:44. Dzięki aktywności i skutecznej grze Łukasz Bodycha, zespół z Pruszkowa zniwelował połowę strat, schodząc na przerwę ze stratą tylko 6 oczek 58:52.W ostatniej odsłonie Krośnianie kontrolowali spotkanie utrzymując w miarę bezpieczną przewagę. Na niespełna 6 minut przed końcem meczu celnym rzutem za „3” Santiago Vaulet powiększył przewagę do 13 punktów (71:58). Wynik meczu na 79:70 ustalił efektownym wsadem Paweł Śpica. Najskuteczniejszym zawodnikiem Biało-Zielonych był zdobywaca double-double Julian Jasiński. Niewiele mniej na swoim koncie zgromadził Santiago Vaulet – 16.

Miasto Szkła Krosno - Znicz Basket Pruszków 79:70 (15:17, 24:22, 19:13, 21:18)

Punkty dla Miasto Szkła Krosno : Jasiński 18 (11 zb.), Vaulet 16 (6 zb.), Ciesielski 10 (7 as.), Oczkowicz 10, Sobiech 6 (6 zb.), Rompa 5, Śpica 5, Dawdo 3, Krzywdziński 3, Zaguła 3.

Kolejne spotkanie Miasto Szkła Krosno już w najbliższą sobotę 9 października. Na prośbę drużyny TBS Śląsk II Wrocław została zmieniona godzina rozpoczęcia meczu na 16:00. Zapraszamy!