Krośnianie pod wodzą nowego, łotewskiego szkoleniowca Edmundsa Valeiko zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu. W sobotni wieczór Biało-Zieloni pokonali zespół WKK Wrocław 83:61.

Wszystkie kwarty padły łupem gospodarzy. W mecz lepiej weszli przyjezdni prowadząc w pierwszych minutach spotkania 2:10. Później gra wyrównała się półtorej kwarty wynik oscylował wokół remisu.
W połowie drugiej karty Szklany Team odskoczył na kilka punktów by na 3 i pół minuty do końca pierwszej polowy prowadzić 7 punktami (37:30). Dzięki skutecznej grze Gabińskiego i Kwilszy przyjezdni odrobili większość strat i na przerwę schodzili z 2 punktową stratą (40:38). W drugiej połowie sobotniego pojedynku zarysowała się przewaga gospodarzy którzy systematycznie odjeżdżali rywalowi. Po 30 minutach Miasto Szkła Krosno prowadziło 64:53. W ostatniej kwarcie podopieczni Edmundsa Valeiko przypieczętowali swój sukces wygrywając 4 odsłonę meczu 19:8! Aż 5 zawodników Szklanego Miasta uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową. Środkowy Klavs Dubults sięgnął po double-double 14 punktów, 13 zbiórek. Bliski podobnej zdobyczy był Maksymilian Zagórski 12 punktów i 9 zbiórek.

Miasto Szkła Krosno - WKK Wrocław 83:61 (16:15, 24:23, 24:15, 19:8)

Punkty dla Miasto Szkła Krosno: Dubults 14 (13 b.), Śpica 14, Jankowski 13, Zagórski 12, Heliński 10, Harris 7, Łałak 6, Traczyk 5, Oczkowicz 2, Dawdo 0, Walciszewski 0.