Po piekielnie emocjonującym meczu koszykarze Miasto Szkła Krosno pokonali faworyzowanego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93.

Pierwsza połowa należała bez wątpienia to podopiecznych Marcina Radomskiego, którzy narzucili swój styl gry. Biało-Niebiescy prowadzili już nawet 28:40 ale na przerwę schodzili prowadząc 30:47. Po zmianie stron do głosu doszli Biało-Zieloni wspierani przez swoich Kibiców. Wygrana 3 kwarta 27:20 dała nadzieję na pozytywne zakończenie pojedynku. Podopieczni Edmunds’a Valeiko grą w drugiej połowie mocno zaskoczyli przyjezdnych którzy, pewni zwycięstwa mocno się rozluźnili. Krośnianie poprawili obronę dokladając skuteczny atak. Na takie argumenty koszykarze Górnika nie mogli znaleźć argumentów . Na 6 i pół minuty do końca spotkania, celny rzut za „3” Michała Jankowskiego dał Krośnianom prowadzenie 70:69. Rywal odzyskał na chwile prowadzenie, ale gospodarze szybko odpowiedzieli . Biało-Zieloni mieli szansę wygrać niedzielny pojedynek w regulaminowym czasie bo końcówce prowadzili 82:77, ale pozwolili rywalom doprowadzić do dogrywki. Więcej zimnej krwi w ostatnich 5 minutach gry zachwali Krośnianie wygrywając dogrywkę 13:11 i cały mecz 95:93. Najlepszym zawodnikiem Szklanego Teamu był Darrell Harris zdobywca 20 punktów i 7 zbiórek.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93 (15:24, 15:23, 27:20, 25:15, d. 13:11)

Punkty dla Miasto Szkła Krosno: Harris 20, Dubults 17, Jankowski 14, Traczyk 13, Zagórski 9, Łałak 8, Oczkowicz 6, Dawdo 5, Śpica 3, Heliński 0.