W rozgrywkach bierze udział 18 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off. Drużyny, które zajmą miejsca 9-15, zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1. Drużyny, które zajmą miejsca 16-18 po Etapie 1, tracą prawo gry w Suzuki 1 Liga Mężczyzn w sezonie 2023/2024.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6. Zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1) grają pokonani w półfinałach. III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1) grają zwycięzcy półfinałów.

Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.

Social Media

Facebook

Instagram

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni

Partnerzy medialni

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Polityka prywatności Zgadzam się