System rozgrywek PLK

Etap I

Rozgrywki w systemie każdy z każdym mecz i rewanż, z udziałem 16 zespołów.

Etap II - Play-off

Ćwierćfinały

Rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zespołów z miejsc 1-8 po etapie I, według schematu: 1-8 2-7 3-6 4-5. Zwycięzcy awansują do półfinałów. Pokonani kończą udział w rywalizacji i są sklasyfikowani w końcowej tabeli w kolejności zajmowanych miejsc po Etapie I.

Pary 1-8 i 4-5

mecze 1 – 2 maja (czwartek)

mecze 2 – 4 maja (sobota)

mecze 3 – 7 maja (wtorek)

mecze 4 – 9 maja (czwartek) 

mecze 5 – 12 maja (niedziela)

 

Pary 2-7 i 3-6

mecze 1 – 3 maja (piątek) 

mecze 2 – 5 maja (niedziela) 
 
mecze 3 – 8 maja (środa) 
 
mecze 4 – 10 maja (piątek) 
 
mecze 5 – 13 maja (poniedziałek) 

 

Półfinały

Rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zwycięzców ćwierćfinałów, według schematu: 1-8/4-5 2-7/3-6. Zwycięzcy awansują do finału, pokonani grają o trzecie miejsce.

Para zwycięzcy 1-8 i 4-5

mecz 1 - 16 maja (czwartek) 

mecz 2 - 18 maja (sobota) 
 
mecz 3 - 21 maja (wtorek) 
 
mecz 4 - 23 maja (czwartek) 
 
mecz 5 – 26 maja (niedziela) 
 
Para zwycięzcy 2-7 i 3-6

mecz 1 - 17 maja (piątek) 

mecz 2 - 19 maja (niedziela) 
 
mecz 3 - 22 maja (środa) 
 
mecz 4 - 24 maja (piątek) 
 
mecz 5 - 27 maja (poniedziałek)  
 
Jeśli rywalizacja w ćwierćfinale play-off par 2-7 i 3-6 zakończy się wcześniej niż rywalizacja 1-8 i 4-5, terminy par półfinałowych mogą ulec zamianie.

 

Finał

mecz 1 – 30 maja (czwartek) 

mecz 2 – 1 czerwca (sobota) 
 
mecz 3 – 4 czerwca (wtorek) 
 
mecz 4 – 6 czerwca (czwartek) 
 
mecz 5 – 9 czerwca (niedziela) 
 
mecz 6 – 11 czerwca (wtorek) 
 
mecz 7 – 13 czerwca (czwartek)  

 

O trzecie miejsce

mecz 1 – 31 maja (piątek) 

mecz 2 – 3 czerwca (poniedziałek)   

 

Dodatkowe informacje:

1) Terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi. Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PLK proszę o zgłaszanie z wyprzedzeniem ewentualnych zmian dat w stosunku do zawartych w niniejszym komunikacie. Wnioski o zmianę terminów meczów złożone po 10 września br., zgodne z regulacjami, podlegają opłacie administracyjnej. Przez cały sezon nie podlegają opłacie wnioski o zmianę godzin meczów, zamianę gospodarza, zmianę terminu w obrębie jednego weekendu (piątek-poniedziałek) oraz zmianę terminu o jeden dzień w tym samym tygodniu. Obowiązuje zasada, zgodnie z którą w trakcie meczów telewizyjnych nie mogą odbywać się żadne inne.

2) Mecz o Superpuchar Polski (Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń) zaplanowano na 29 września 2018 r. (sobota). Więcej informacji na ten temat podam w oddzielnym komunikacie.

3) Okienko transferowe zamyka się 22 marca 2019 r. (piątek) wraz z zamknięciem biura PLK SA (godz. 16:00).

4) System rozgrywek i terminarz Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 zostanie opublikowany w oddzielnym komunikacie nie później niż 31 sierpnia 2018 roku.

5) Zarząd PLK SA zastrzega sobie prawo zmiany systemu i terminarza rozgrywek w przypadku zmiany liczby zespołów w trakcie sezonu oraz ważnych okoliczności związanych z grą polskich zespołów w rozgrywkach międzynarodowych.

6) Prawo gry w rozgrywkach organizowanych przez PLK SA w sezonie 2019/2020 straci zespół, który zajmie miejsce 16. w końcowej klasyfikacji rozgrywek w sezonie 2018/2019.

7) Sposoby rozgrywania meczów w play-off:

a. do dwóch wygranych: mecze pierwszy i trzeci zostaną rozegrane na boisku zespołu, który po I etapie zajął wyższe miejsce w tabeli. Mecz drugi - na boisku zespołu, który po I etapie zajął niższe miejsce w tabeli. Rywalizacja zostanie przerwana w momencie, gdy jeden z zespołów osiągnie dwa zwycięstwa.

b. do trzech wygranych: mecze pierwszy, drugi i piąty zostaną rozegrane na boisku zespołu, który po I etapie zajął wyższe miejsce w tabeli. Mecze trzeci i czwarty - na boisku zespołu, który po I etapie zajął niższe miejsce w tabeli. Rywalizacja zostanie przerwana w momencie, gdy jeden z zespołów osiągnie trzy zwycięstwa.

c. do czterech wygranych: mecze pierwszy, drugi, piąty i siódmy mecz zostaną rozegrane na boisku zespołu, który po I etapie zajął wyższe miejsce w tabeli. Mecze trzeci, czwarty i szósty - na boisku zespołu, który po I etapie zajął niższe miejsce w tabeli. Rywalizacja zostanie przerwana w momencie, gdy jeden z zespołów osiągnie cztery zwycięstwa.

d. mecz i rewanż (o 3. miejsce): mecz pierwszy zostanie rozegrany na boisku zespołu, który po etapie I zajął niższe miejsce w tabeli. Mecz drugi zostanie rozegrany na boisku zespołu, który po etapie I zajął wyższe miejsce w tabeli. O zwycięstwie w serii decyduje łączna suma punktów z dwóch meczów. Ewentualną dogrywkę rozgrywa się wyłącznie w drugim meczu, tylko w przypadku równej sumy punktów obu zespołów w dwóch meczach.

 
 

Social Media

Facebook

Instagram

Sponsorzy główni

Transition Technologies Transition Technologies

Sponsorzy

Partnerzy techniczni

Partnerzy medialni

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
Polityka prywatności Zgadzam się