Etap I

Rozgrywki w systemie każdy z każdym mecz i rewanż, z udziałem 17 zespołów.

Etap II - Play-off

Ćwierćfinały

Rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zespołów z miejsc 1-8 po etapie I, według schematu: 1-8 2-7 3-6 4-5. Zwycięzcy awansują do półfinałów. Pokonani kończą udział w rywalizacji i są sklasyfikowani w końcowej tabeli w kolejności zajmowanych miejsc po Etapie I.

Półfinały

Rywalizacja w parach do trzech wygranych z udziałem zwycięzców ćwierćfinałów, według schematu: 1-8/4-5 2-7/3-6. Zwycięzcy awansują do finału, pokonani grają o trzecie miejsce.

mecz 5 - 21 maja (poniedziałek)

Jeśli rywalizacja w ćwierćfinale play-off par 2-7 i 3-6 zakończy się wcześniej niż rywalizacja 1-8 i 4-5, terminy par półfinałowych mogą ulec zamianie.

Dodatkowe informacje:

1. Terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi. Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PLK proszę o zgłaszanie z wyprzedzeniem ewentualnych zmian dat w stosunku do zawartych w niniejszym komunikacie. Wnioski o zmianę terminów meczów złożone po 10 września br., zgodne z regulacjami, podlegają opłacie administracyjnej. Przez cały sezon nie podlegają opłacie wnioski o zmianę godzin meczów, zamianę gospodarza, zmianę terminu w obrębie jednego weekendu (piątek-poniedziałek) oraz zmianę terminu o jeden dzień w tym samym tygodniu. Obowiązuje zasada, zgodnie z którą w trakcie meczów telewizyjnych nie mogą odbywać się żadne inne.
  2. Godziny meczów rozgrywanych 26 grudnia 2017 r., 2 kwietnia 2018 r. i 22 kwietnia 2018 r. są uzależnione od wymogów transmisji telewizyjnych i zostaną podane później.
  3. Mecz o Superpuchar Polski (Stelmet BC Zielona Góra – Anwil Włocławek) zaplanowano na 27 września 2017 r. (środa). Więcej informacji na ten temat podam w oddzielnym komunikacie.
  4. Okienko transferowe zamyka się 16 marca 2018 r. (piątek) wraz z zamknięciem biura PLK SA (godz. 16:00).
  5. System rozgrywek i terminarz Pucharu Polski w sezonie 2017/2018 zostanie opublikowany w oddzielnym komunikacie nie później niż 1 września 2017 roku.
  6. Zarząd PLK SA zastrzega sobie prawo zmiany systemu i terminarza rozgrywek w przypadku zmiany liczby zespołów w trakcie sezonu oraz ważnych okoliczności związanych z grą polskich zespołów w rozgrywkach międzynarodowych.
  7. Prawo gry w rozgrywkach organizowanych przez PLK SA w sezonie 2018/2019 straci zespół, który zajmie miejsce 17. w końcowej klasyfikacji rozgrywek w sezonie 2017/2018.
  8. Sposoby rozgrywania meczów w play-off:
  • do dwóch wygranych: mecze pierwszy i trzeci zostaną rozegrane na boisku zespołu, który po I etapie zajął wyższe miejsce w tabeli. Mecz drugi - na boisku zespołu, który po I etapie zajął niższe miejsce w tabeli. Rywalizacja zostanie przerwana w momencie, gdy jeden z zespołów osiągnie dwa zwycięstwa.
  • do trzech wygranych: mecze pierwszy, drugi i piąty zostaną rozegrane na boisku zespołu, który po I etapie zajął wyższe miejsce w tabeli. Mecze trzeci i czwarty - na boisku zespołu, który po I etapie zajął niższe miejsce w tabeli. Rywalizacja zostanie przerwana w momencie, gdy jeden z zespołów osiągnie trzy zwycięstwa.
  • do czterech wygranych: mecze pierwszy, drugi, piąty i siódmy mecz zostaną rozegrane na boisku zespołu, który po I etapie zajął wyższe miejsce w tabeli. Mecze trzeci, czwarty i szósty - na boisku zespołu, który po I etapie zajął niższe miejsce w tabeli. Rywalizacja zostanie przerwana w momencie, gdy jeden z zespołów osiągnie cztery zwycięstwa.
  • mecz i rewanż (o 3. miejsce): mecz pierwszy zostanie rozegrany na boisku zespołu, który po etapie I zajął niższe miejsce w tabeli. Mecz drugi zostanie rozegrany na boisku zespołu, który po etapie I zajął wyższe miejsce w tabeli. O zwycięstwie w serii decyduje łączna suma punktów z dwóch meczów. Ewentualną dogrywkę rozgrywa się wyłącznie w drugim meczu, tylko w przypadku równej sumy punktów obu zespołów w dwóch meczach.