Cenna wygrana z WKK Wrocław

1 rok temu | 11.10.2023, 22:10

Do środkowego pojedynku z niepokonaną drużyną WKK Active Hotel Wrocław podopieczni Edmunds’a Valeiko przystąpili bez kontuzjowanego Patryka Stankowskiego i Przemysława Wrony.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra i dwupunktowe prowadzenie do przerwy Szklanego Teamu(48:46). Po zmianie stron krośnianie wyszli z nową energią i stopniowo budowali przewagę nad przeciwnikiem. Wysoko wgrana trzecia kwarta 28:15 dała gospodarzom prowadzenie 76:61 na 10 minut przed końcem meczu. Podopieczni Łukasza Dziergowskiego czyhali na błąd przeciwnika, ale przez pierwsze pięć minut ostatniej kwarty meczu, Biało-Zieloni grali czujnie w obronie i kontrolowali bezpieczną przewagę. Później do głosu doszli wrocławianie, za sprawą skutecznego Stopierzyńskiego i Ochońki zredukowali straty do 3 punktów ( 88:85). Więcej zimnej krwi zachwali podopieczni trenera Valeiko i równo syreną mogli się cieszyć z wygranej 95:85.

Miasto Szkła Krosno – WKK Wroclaw Active Hotel Wrocław 95:85 (24:23, 24:23, 28:15, 19:24)

Punkty dla MSK: Rasnick 33, Sobech 20 (10 zb.). Jankowski 9, Zagórski 9 (8 zb.), Trubacz 8, Łałak7, Jaworski 6, Griszczuk 3.