Emocje, dogrywka i siódma wygrana!

10 miesięcy temu | 05.11.2023, 22:35

Kolejny weekend z koszykarskimi emocjami zafundowali koszykarze Szklanego Teamu licznie zgromadzonym na krośnieńskiej hali Kibicom. Po bardzo wyrównanej pierwsze kwarcie, która zakończyła się remisem 23:23, Biało-zieloni zagrali świetną druga odsłonę meczu.

Podopieczni trenera Edmunds’a Valeiko rzucili w 2 kwarcie 26 punktów zatrzymując rywala na 11 punktach. Wysokie prowadzenie (49:34) do przerwy, uśpiło Szklany Team, który źle wszedł w drugą połowę meczu. Szybko wykorzystał to zespół z Kociewia i notując run 11:0  zbliżył się na kilka punktów do naszego zespołu. Na 4 minuty do końca trzeciej kwarty po rzucie Mikołaja Kurpisza podopieczni Kamila Sadowskiego  wyszli na minimalne prowadzenie (53:54). Biało-Zieloni szybko zareagowali kończąc 3 kwartę meczu prowadzeniem 61:56.

Ostatnie 10 minut spotkania lepiej rozpoczęli krośnianie utrzymując wypracowaną wcześniej przewagę. Niestety w ostatnich 3 minutach meczu podopieczni trenera Valeiko zagrali mniej uważnie w obronie i Kociewskie Diabły zbliżyły się niebezpiecznie na 2 punkty 75:73.  Wynik w ostatnich 2 minutach  oscylował miedzy 1-3 punktami. Gdy po rzutach osobistych Michała Jankowskiego Szklany Team prowadził 81:78 a rywal miał niespełna 8 sekund na przeprowadzenie akcji, nikt nie spodziewał się, że goście zdołają oddać rzut za „3” dając remis. Niestety błąd i pozostawiony w prawym narożniku boiska Piotr Lis celnym rzutem oprowadza do remisu 81:81.

W dogrywce ponownie zarysowała się minimalna przewaga krośnian. Na niespełna minutę do końca dorywki, przy stanie 89:86, stratę zanotował Adrian Kordalski. Strata była bolesna bo człowiek do zadań specjalnych – Radosław Trubacz trafił celnie za „3” po asyście Michała Jankowskiego powiększając przewagę do 6 oczek.  Takiej okazji Biało-Zieloni nie zmarnowali odnosząc po dogrywce siódme zwycięstwo w sezonie.  Najskuteczniejszym zawodnikiem Miasto Szkła Krosno był w dzisiejszym meczu Michał Jankowski 23 pkt. Aż 6 zawodników zgromadziło dwucyfrowa zdobycz punktową.  Zwycięstwo nie byłoby realne gdyby nie głośny doping krośnieńskich Kibiców.

Miasto Szkła Krosno – SKS Fulimpex Starogard Gdański 94:88 (23:23, 26:11, 12:22, 20:25, d: 13:7)

Punkty dla MSK: Jankowski 23, Łałak 18, Rasnick 16, Sobeich 12, Zagórski 11, Wrona 10, Trubacz 3, Griszczuk 1.