Kolejne zwycięstwo!

4 dni temu | 13.10.2024, 22:11
Kolejne  zwycięstwo!

Podopieczni trenera Valeiko wygrywają po raz czwarty. W niedzielny wieczór w ramach 4. kolejki Szklany Team podejmował zespół z Kociewia SKS Fulimpex Starogard Gdański. Mimo kilkunastu punktów przewagi Biało-Zielonych mecz mógł się podobać i przez 3 i pół kwarty dostarczył emocji. Po pewnie wygranej 1 kwarcie ( 24:19) w której Krośnianie prowadzili nawet 21:10 przyszło rozluźnienie, które wykorzystali przyjezdni.

Lepsza gra w ataku podopiecznych Jacka Winnickiego w 2 kwarcie oraz problemy w obronie naszego teamu pod koniec tej części meczu i to goście schodzili a przerwę z 1 punktowym prowadzeniem (45:46). Po zmianie stron nadal minimalna przewagę na boisku miała drużyna gości. Po celnej 3 Michała Chraboty Krośnianie zbliżyli się na 1 oczko do Kociewskich Diabłów. Po 2 nieudanych próbach SKS-u z dystansu Bartek Chodukiewicz, celnym lay up-em, odzyskuje prowadzenie dla Biało-Zielonych. Ostatecznie 3 odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 64:61. Ostatnie 10 minut spotkania to co raz większa dominacja Biało-Zielonych, którzy po 3 minutach gry i celnej „trójce” z rogu Przemysława Wrony, prowadzili już 10 punktami (71-61).  Od tego momentu podopieczni trenera Valeiko kontrolowali mecz do końcowej syreny. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno pokonało zespół SKS Fulimpex Starogard Gdański 87:74.

Nie do zatrzymania w dzisiejszym meczu był kapitan Szklanego Teamu – Radosław Trubacz – 20 punktów ( 6x3).

Miasto Szkła Krosno – SKS Fulimpex Starogard Gdański 87:74 ( 24:19, 21:27, 19:15, 23:13)

Punkty dla MSK: TRubacz 20, Wrona 16, Jackson 13 (6as.), Chodukiewicz 10, Chrabota 10, Łałak 7 ( 8 as.), Jankowski 6, Laihonen 4 (5 zb.), Góreńczyk 1.