Koszykarska środa z Astorią

1 dzień temu | 20.10.2024, 20:06

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po derbowym pojedynku w Rzeszowie  a już we środę koszykarzy Miasta Szkła Krosno czeka równie trudny pojedynek na własnym parkiecie. Podopieczni trenera Edmunds’a Valeiko  podejmą na hali krośnieńskiego MOSiR-u zespół Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz.

Przed sezonem, drużyna pod wodzą trenera Grzegorza Skiby była wskazywana na jednego z pretendentów do wygrania ligi.  Po 5 kolejkach zespół z Bydgoszczy ma na swoim koncie tylko 2 zwycięstwa i z 7 punktami zajmuje dopiero 9 miejsce w tabeli.  Mimo słabszej gry w dotychczasowych meczach nasz środowy rywal ma w kadrze solidnych koszykarzy. Szymon Kwilsza, Karol Kamiński, Patryk Wilk, Filip Siewruk to zawodnicy, którzy w minionym sezonie byli czołowymi zawodnikami rozgrywek. Na rozegraniu trener Skiba ma byłego ekstraligowca Marcina Nowakowskiego i amerykańskiego rozgrywającego Martyce Kimbrough’a.

W niedziele w ramach 5. Kolejki rozgrywek  Astoria uległa w Trójmieście drużynie Bears Uniwersytet Gdański Trefl Sopot 93:91. Oba zespoły środkowe pojedynek rozpoczną podrażnione wyjazdowymi porażkami. To zapowiada po raz kolejny wielkie sportowe emocje.

W przerwie środkowego meczu na Kibiców czeka konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty . Nasi najmłodsi Kibice będą mogli skorzystać z kącika zabaw za koszami. Jak w każdym meczu przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. O oprawę muzyczną w trakcie meczu zadba DJ Kusy.

Przypominamy, że bilety można kupić za pośrednictwem portalu abilet.pl i uniknąć kolejek w kasie klubu.

Zapraszamy Kibiców do aktywnego i głośnego dopingu. Szósty zawodnik jakim są krośnieńscy Kibice będzie bardzo potrzebny naszym koszykarzom w odniesieniu kolejnego ligowego zwycięstwa. Doceniamy klasę  naszego rywala dlatego Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

Do zobaczenia na Bursakach!  Początek meczu o godzinie 18:00

Kasa biletowa czynna od godziny 16:00.