Koszykarska środa w Pelplinie

5 miesięcy temu | 30.01.2024, 21:47

Wyjazdowy pobyt w Wielkopolsce Szklany Team kończy na Pomorzu. We środę podopieczni Edmunds’a Valeiko zagrają w Pelplinie z miejscową Decką. Zespół pod wodza, dobrze znanego krośnieńskim Kibicom, trenera Dariusza Kaszowskiego zajmuje 7 miejsce w tabeli z 36 punktami.

W ostatniej kolejce zespół z Kociewia pokonał na wyjeździe zespół GKS Tychów. Biało-Zieloni po nerwowej końcówce i szalonej pogoni, pokonał beniaminka z Międzychodu 86:89. Mecze wyjazdowe nie są mocną stroną naszej drużyny, tym bardziej naszpikowana dobrymi zawodnikami Decka będzie dla nas trudnym przeciwnikiem. Wynik jutrzejszego pojedynku będzie zależał od koncentracji zespołu przez całe 40 minut pojedynku. Trudne zadanie czeka Przemysława Wronę i Szymona Sobiecha, których formę pod koszem sprawdzi Patryk Kędel i Michał Sadło.  Środkowy gospodarzy jest najlepiej zbierającym i rzucającym zespołu. Na obwodzie trener Kaszowski dysponuje także kilkoma strzelcami: Janik, Stryjewski czy amerykański niski skrzydłowy Thomas Davis, który jest najwszechstronniejszym zawodnikiem Decki. Obrońcy Szklanego Teamu muszą uważać także na Mariusza Konopatzkiego oraz Tymona Szymańskiego.

Mecz w Krośnie pomiędzy oboma zespołami zakończył się wygraną podopiecznych Edmunds’a Valeiko 82:72 po świetnej 4 kwarcie wygranej 34:15.  Najwięcej punktów w meczu 1 rundy zdobyli w naszym zespole Radosław Trubacz – 21 oraz Myles Rasnck – 19.

Początek środowego pojedynku o godzinie 17:00. Transmisja meczu będzie dostępna na płatnej platformie emocje.tv.