Sisu Arena zdobyta!

5 miesięcy temu | 11.02.2024, 21:21

W meczu 25. kolejki Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn podopieczni Edmunds’a Valeiko pokonują w Bydgoszczy drużynę Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 61:69.

Tylko pierwsza kwarta pod dyktando podopiecznych Krzysztofa Szubargi, wygrana przez gospodarzy 17:14. Od drugiej kwarty co raz lepsza gra naszego zespołu. Po 2 celnych „3” Jankesa Biało-Zieloni odzyskują prowadzenie w meczu. Od tego momentu sytuacja na parkiecie zmienia się jak w kalejdoskopie. Raz jedna raz druga drużyna przejmowała prowadzenie. Na 5 minut przed końcem pierwszej polowy, przy stanie 27:27, dwa celne rzuty wolne trafił Szymon Sobiech dając prowadzenie naszej drużynie. Jak się później okazało Biało-Zieloni nie oddali już prowadzenia do syreny kończącej mecz. Pierwsza polowa meczu zakończyła się wynikiem 31:38 dla Szklanego Teamu. Po zmianie stron podopieczni Edmunds’a Valeiko utrzymywali kilku punktowe prowadzenie. Celną trójką Radosław Trubacz ustalił wynik 3 kwarty na 43:55. To najwyższe prowadzenie Krośnian w tym meczu. Ostatecznie nasz zespół pokonał  Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 61:69. Najwięcej punktów dla Szklanego Teamu  zdobył Michał Jankowski – 22.

Myles Rasnick wybrany MVP stycznia w Pekao S.A. 1 Lidze Mężczyzn. Przed meczem z Astorią nasz rozgrywający Myles Rasnick z rąk komisarza meczu odebrał wysokiej klasy zegarka marki Aerowatch.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Miasto Szkła Krosno 61:69 (17:14, 14:24, 12:17, 18:14)

Punkty dla MSK: Jankowski 22, Rasnick 14, Trubacz 10, Sobiech 10, Wrona 5, Zagórski 3, Griszczuk 3, Łałak 2.