Z Polonią Warszawa w sobotę

8 miesięcy temu | 02.01.2024, 20:30

Rok 2024 oraz rundę rewanżową rozgrywek Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn rozpoczynamy meczem na własnym parkiecie przeciwko KKS Polonia Warszawa. Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się pewnym zwycięstwem Biało-Zielonych w Warszawie 67:92 (14:22, 19:18, 14:27, 20:25).

Najskuteczniejszymi zawodnikami tego pojedynku byli: Myles Rasnick oraz kapitan Maksymilian Zagórski po 18 punktów. Drużyna pod wodzą Jakuba Pendrakowskiego po pierwszej rundzie z dorobkiem 23 punktów zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. Polonia Warszawa mimo odległego miejsca w tabeli jest drużyna nieobliczalną. Wygrana na własnym parkiecie z Weegree AZS Politechnika Opolska czy wyjazdowe zwycięstwo w Poznaniu pokazuje jaki potencjał drzemie w warszawskim zespole. Doświadczonych zawodników jak Patryk Pełka, Marcin Dudkiewicz, Damian Cechniak czy Michał Kierlewicz uzupełniają utalentowani zawodnicy, m.in. Maksymilian Motel czy Przemysław Kuźkow. Liderem punktowym Polonistów jest wspomniany rzucający Maksymilian Motel zdobywający średnio 15,6 punktów w meczu. Za rozegranie odpowiada Michał Kierlewicz. Duet środkowych – Cechniak/Pełka zbiera ponad 20 piłek w każdym meczu.  Przemysław Wrona z Szymonem Sobiechem będą mieli sporo pracy aby ograniczyć wspomniany duet naszego przeciwnika.

Po emocjonującym , zwycięskim meczu z Kotwicą i świetnym dopingu naszych Kibiców, liczymy na powtórkę w sobotę. Wypełnijcie krośnieńską halę i dodajcie energii Biało-Zielonym od pierwszej minuty spotkania. Liczymy na Was!

Pierwszy w 2024 roku mecz dedykujemy naszemu wieloletniemu sponsorowi – 𝙀𝙍𝙐 - 𝙀𝙣𝙚𝙧𝙜𝙮 𝙍𝙚𝙨𝙤𝙪𝙧𝙘𝙚𝙨 𝙤𝙛 𝙐𝙠𝙧𝙖𝙞𝙣𝙚. ERU to firma z 35 letni doświadczeniem  działająca w sektorze energetycznym. Więcej o naszym sponsorze dowiecie się ze strony www.eru.com.ua.

W przerwie meczu na Kibiców ponownie czeka konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty . Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. Za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy.

Przypominamy, że bilety można kupić za pośrednictwem portalu basketkrosno.abilet.pl. Liczymy na wasze wsparcie i głośny doping od pierwszej minuty meczu. Kasa biletowa czynna od godziny 16:00.