Zdobyć niezdobyte! 

2 miesiące temu | 05.02.2024, 17:32
Zdobyć niezdobyte! 

Już w najbliższą sobotę przed Szklanym Teamem trudne zadanie. W ramach 25 kolejki Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn zagramy z jedną z czołowych drużyn obecnych rozgrywek – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz.

Podopieczni Krzysztofa Szubargi są dotychczas niepokonani na własnym parkiecie. Astoria z 41 punktami zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli. Przed sezonem drużyna z Bydgoszczy była typowana jako pretendent do awansu. Kadra naszego przeciwnika naszpikowana jest czołowymi zawodnikami z doświadczeniem na ekstraligowych parkietach jak: Damian Jeszke, Filip Zegzuła, Szymon Kwilsza  czy dobrze znany krośnieńskim Kibicom Filip Małgorzaciak.

Fifi w sezonie 2015/2016 mocno przyczynił się do awansu naszej drużyny do PLK. W obecnych rozgrywkach jest liderem Astorii ze średnią 16,2 pkt na mecz. Trener Szubarga dysponuje w składzie aż dwoma obcokrajowcami: rzucającym Rohndell’em Goodwin’em oraz rozgrywającym Andre Walkerem. W meczu jednak może zagrać tylko jeden z nich. Za rozegranie Asty odpowiada Filip Zegzuła oraz Mateusz Kaszowski.

Wiemy jakim potencjałem dysponuje nasz sobotni przeciwnik. Mimo to chcemy potrzymać zwycięska passę i zdobyć Sisu Arenę. Biorąc pod uwagę, że mecze wyjazdowe nie są nasza mocna stroną, musimy wspiąć się na wyżyny umiejętności.

Początek sobotniego starcia o godzinie 20:00 a płatna transmisja dostępna będzie na platformie emocjet.tv. Trzymajcie za nas kciuki!

Udostępnij