Zwycięstwo z Decką

10 miesięcy temu | 18.10.2023, 22:57

W meczu 6. Kolejki Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn podopieczni Edmunds’a Valeiko pokonali na własnym parkiecie zespół Decka Pelplin 82:72. Był to czwarty mecz rozegrany w przeciągu półtora tygodnia.  Drużyna prowadzona przez Dariusza Kaszowskiego przed pojedynkiem ze Szklanym Teamem zajmowała 4. pozycję w ligowej tabeli. Mecz lepiej rozpoczęli goście którzy przez pierwsze 20 minut wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Na przerwę nasz zespół schodził tracąc do rywala 9 punktów ( 28:37).

Po zmianie stron gra podopiecznych trenera Valeiko poprawiła się, ale nie byli oni w stanie zniwelować straty do Decki. W ostatniej karcie gospodarze zaczęli grać bardziej uważnie i skutecznie co spowodowało, że przewaga przyjezdnych stopniała do 1 ocza (56:57).  Biało-Zieloni zaczęli częściej trafiać, a szczególnie Radosław Trubacz, który seriami zaczął trafiać z dystansu. Krośnianie wyszli na prowadzenie i nie oddali go do syreny kończącej środowy pojedynek.

Miasto Szkła Krosno 82:72 ( 1417, 14:20, 20:20, 34:15)

Punkty dla MSK: Trubacz 21, Rasnick 19, Jankowski 14,   Wrona 12, Łalak 10, Sobiech 5, Zagórski 1.