Emocje zakończone zwycięstwem w Radomiu!

1 miesiąc temu | 23.03.2024, 21:42

Pierwsza kwarta meczu w Radomiu wyrównana z minimalną przewagą podopiecznych Edmunds’a Valeiko zakończona prowadzeniem 16:18. Druga odsłona spotkania ponownie wyrównana. Z biegiem czasu ponownie uwidoczniła się kilku punktowa przewaga Biało-Zielonych. Na przerwę Krośnianie schodzili prowadząc 30:35.

Po zmianie stron nasz zespół kontrolował wydarzenia na boisku utrzymując nadal kilku punktowe prowadzenie. Na 6 minut do końca trzeciej kwarty przewaga Biało-Zielonych wzrosła do 10 punktów ( 35:45). Niestety nasz zespół nie ustrzegło się kilku strat i niecelnych rzutów co skrzętnie wykorzystali gospodarze zmniejszając straty do 3 punktów (46:49). Początek czwartej kwarty z minimalnym prowadzeniem podopiecznych Edmunds’a Valeiko. Po dwóch celnych „3”  i lay-upie Patryk Stankowskiego przewaga naszego zespołu, na 6 minut do końca meczu, wzrosła do 9 punktów (50:59).

Podrażnieni gospodarze rzucili się za odrabianie strat. Do skutecznego w sobotnim meczu Zalewskiego dołączył Laihonen. Gospodarze doprowadzili do remisu (60:60) na 4 i poł minuty do końca spotkania. Od tego momentu walka na parkiecie rozpoczęła się na nowo a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Raz jedna, raz druga drużyna odzyskiwała prowadzenie. Po celnym rzucie z wyskoku Przemysława Wrony (69:71) ciężar gry u  gospodarzy wziął na własne barki Darren Williams. Rozgrywający Radomian najpierw celnie trafił za „3” wyprowadzając HydroTrucka na prowadzenie 72:71 by po nieudanym rzucie Michała Janowskiego ponownie zaatakować kosz Biało-Zielonych. Kolejną akcję Amerykanina zatrzymał  faulem Myles Rasnick. Williams wykorzystał tylko jeden z przyznanych rzutów osobistych, powiększając przewagę gospodarzy do 2 punktów ( 73:71). Ostatnią akcję meczu rozpoczął Myles Rasnick. Amerykanin długo przygotowywał rozegranie nie mogąc uwolnić się od obrońców Hydrotrucka.  W końcu znalazł miejsce i wbiegając w pole 3 sekund oddał piłkę do stojącego w rogu Przemysława Wrony a ten do Michała Jankowskiego, który zwodem uwolnił się od obrońcy i przed syreną kończącą  spotkanie  oddał rzut w kierunku radomskiego kosza. Piłka trafiła do siatki gospodarzy dając zwycięstwo  naszej drużynie.

HydroTruck Radom – Miasto Szkła Krosno 73:74 (16:18, 14:17, 16:14, 27:25)

Punkty dla MSK: Jankowski 20, Rasnick 15, Trubacz 9, Wrona 9, Sobiech 6, Griszczuk 6, Stankowski 5, Łałak 4.