Porażka w Krakowie

1 miesiąc temu | 12.03.2024, 17:00

Podopieczni trenera Edmunds’a Valeiko niespodziewanie ulegli w Krakowie drużynie AZS AGH Kraków 82:74.

Już od pierwszych minut mecz nie układał się po myśli Biało-Zielonych, którzy przegrali 1 kwartę 24:13.  W kolejnych minutach nasz zespół poprawił nieznacznie grę w obronie i z 1 punktową strata zakończył pierwsza połowę spotkania. Po zmianie stron ponownie zarysowała się nieznaczna przewaga gospodarzy w  szeregach których brylowali Orłowski i Ciesielski. Już na początku ostatniej kwarty podopieczni trenera Valeiko szybko odrobili kilu punktową stratę do Akademików doprowadzając do remisu (64:64).

Walka rozgorzała na nowo, raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenia. Na 3 miny przed końcową syreną na tablicy wyników ponownie był remis po 74. Niestety gra Biało-zielonych zatrzymała się w miejscu. Na niecelne rzuty i straty naszego zespołu odpowiedzieli gospodarze runem 8:0, który dał im zwycięstwo w całym meczu.

Najwięcej punktów w niedzielnym pojedynku zdobyli Michał Jankowski i Myles Rasnick po 17. W osiągnięciu dobrego wyniku w Małopolsce nie pomogło nawet double-double  naszego środkowego Przemysława Wrony 16 punktów oraz 14 zbiórek!

AZS AGH Kraków – Miasto Szkła Krosn 82:74 ( 24:13, 21:31, 19:16, 18:14)

Punkty dla MSK: Rasnick 17, Jankowski 17, Wrona 16 ( 14 zb.), Trubacz 12, Łałak 4, Griszczuk 4, Stankowski 4.