Wygrana na zakończenie roku

8 miesięcy temu | 29.12.2023, 22:10

Po bardzo emocjonującym meczu 17. Kolejki Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn pokonujemy drużynę Sensation Kotwica Kołobrzeg 97:84. Pierwsza kwarta do popisowa gra podopiecznych Edmunds’a Valeiko, którzy rozpoczęli piątkowy mecz od prowadzenia 10:0 a zakończyli pierwsze 10 min spotkania wynikiem 28:14.

Początek drugiej kwarty był bardzo wyrównany. Przyjezdni nieznacznie odrobili straty ale w dalszym ciągu Biało-Zieloni utrzymywali około 10 -punktowe prowadzenie. Na około 4 minuty do końca drugiej kwarty, 4 faul zanotował na swoim koncie środkowy Szklanego Teamu – Przemysław Wrona. Od tego momentu gra naszego zespołu stanęła w miejscu a rywal w szybkim tempie odrobił straty wychodząc na prowadzenie 41:45. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 45:45 po udanej akcji 3+1 Michała Jankowskiego.

Po zmianie stron wynik oscylował wokół remisu. Raz jeden, raz drugi zespół odskakiwał na 1-2 punkty. W połowie kwarty swój piat faul otrzymał Przemysław Wrona i od tego momentu Krośnianie musieli walczyć z dwoma środkowymi drużyny gości na zmianę. Niejasne decyzje sędziowskie podczas walki podkoszowych obu drużyn spowodowały nerwowość w zawodnikach rywalizujących na parkiecie. Mocno sfrustrowani decyzjami w trakcie meczu byli obaj trenerzy. Niestety to trener Szklanego Teamu został ukarany 2 przewinieniami technicznymi i musiał opuścić boisko na  półtorej minuty do zakończenia 3 kwarty, przy stanie 64:63. Cała sytuacja odbiła się na grze naszego zespołu i ostatecznie po 30 minutach gry 3- punktowe prowadzenie obieli koszykarze Kotwicy (64:67).

Zaistniała, na boisku sytuacja, zadziałała na nasz zespół mobilizująco i przy głośnym dopingu całej hali, Biało-Zieloni odrobili stratę i zaczęli wypracowywać sobie kilku punktową przewagę. Na 4 minuty do końcowej syreny celnym lay-upem Paweł Dzierżak zniwelował straty do 2 punktów. Mocno zmobilizowani Krośnianie nie pozwolili rywalowi na odwrócenie losów spotkania. Celnie przymierzył za „3” Rasnick a następnie Jankowski  i przewaga gospodarzy wrosła do 6 punktów. Na nic zdały się  próby podopiecznych Rafała Franka bo Biało-Zieloni byli bardzo zdeterminowani i ostatecznie pokonali zespół Sensation Kotwica Kołobrzeg 97:84.

Miasto Szkła Krosno – Sensation Kotwica Kołobrzeg 97:84 ( 28:14, 17:31, 19:22, 33:17)

Punkty dla MSK zdobyli: Zagórski 22 (8zb.), Rasnick 21, Jankowski 15, Sobiech 13 (6 zb.), Trubacz 10 (6zb.), Stankowski 7, Wrona 7, Łałak 2 (11 as.).